ObecVigantice

3.ročník Vigantického běhu

Sobota 11.6.2016 penzion U Boženky

3. ročník Vigantického běhu

V sobotu 11. června 2016 se v rámci Valašské běžecké tour 2065 uskutečnil 3. ročník Vigantického běhu v příjemném prostředí penzionu U Boženky. Organizační tým nenechal nic náhodě a připravil zázemí běžeckých závodů na vysoké úrovni. Počasí bylo ideální, drobné malé přeháňky nenarušily průběh závodu. Ředitelem závodu je David Fojtášek, hlavní rozhodčí Petr Kotyza za zpracování výsledků zodpovídal Marti Suss. Závod byl organizován ve 14 kategoriích a zúčastnilo se 79 závodníků ze všech koutů České republiky, blízkého okolí, ale také ze Slovenska. Pořadatelé zajistili za velké podpory majitelů penzionu Boženka příjemné zázemí pro běžce i diváky a také ceny pro vítěze dle vyhlášených kategorií. Nejvíce diváků přišlo na závod dětí a žáků. Všichni povzbuzovali mladé běžce, kteří se snažili doběhnout do cíle co nejrychleji. Soutěžilo se v kategoriích od 3. let až po dospělé. Nechyběli ani závodníci z řad domácích. Na stupních vítězů se objevili v dětských kategoriích: Michal Smrček (3. místo), Tomáš Macura (2. místo), Martin Děcký (2. místo), Štěpán Jahoda (3.místo). V hlavním závodě na 10 km se v kategorii žen umístila na 3. místě Petrovičová Dana. V dětských kategoriích se celkem zúčastnilo 45 dětí, z toho bylo 10 chlapců a 4 děvčata z Vigantic. Do hlavního závodu se přihlásilo 20 mužů a 4 ženy. V kategorii muži se na 1. místě umístil Both Martin, druhý byl Srba Jan a pro třetí místo si zaběhl Kocián Aleš. Borci z Vigantic obsadili: 7. místo – Pavel Gálik, 14. přiběhl David Fojtášek a na 15. místě Martin Děcký. V kategorii žen bylo pořadí následující 1. místo Vančurová Lenka, druhá přiběhla Váňová Adéla a krásné třetí místo obsadila Petrovičová Dana.

Všem upřímně gratulujeme a přejeme mnoho dalších běžeckých úspěchů.

Hlavní motto závodů: BĚŽECKÉ ZÁVODY NAPŘÍČ VŠEMI GENERACEMI

PŘIVEĎME DĚTI K JEDNOMU Z FENOMÉNŮ DNEŠNÍ DOBY A MY DOSPĚLÍ JIM UKAŽME, ŽE BĚH JE ÚŽASNÁ ZÁBAVA, KTEROU MOHOU PROVOZOVAT VŠECHNY GENERACE OD NÁCTILETÝCH AŽ PO SENIORY

Datum vložení: 13. 6. 2016 14:21
Datum poslední aktualizace: 13. 6. 2016 15:31
Autor: Správce Webu