Obec Vigantice
ObecVigantice

2. ročník Vigantického běhu

V sobotu 13. 6. 2015 se v rámci Valašské běžecké tour 2015 uskutečnil 2. ročník Vigantického běhu. Počasí se vydařilo, sluníčko pálilo až moc a teplota ve stínu dosahovala 30oC. Přesto nám závodníci ukázali, že běh může být i zábava. Ředitelem závodu je David Fojtášek, hlavní rozhodčí Petr Kotyza za zpracování výsledků zodpovídal Lukáš Kučera. Závod byl organizován ve 14 kategoriích a zúčastnilo se 124 závodníků ze všech koutů České republiky, blízkého okolí, ale také za Slovenska a Polska. Pořadatelé zajistili za velké podpory majitelů penzionu Boženka příjemné zázemí pro běžce i diváky a také ceny pro vítěze dle vyhlášených kategorií. Nejvíce diváků přišlo v dopoledních hodinách, kdy probíhal závod dětí a žáků. Všichni povzbuzovali mladé běžce, kteří se snažili doběhnout do cíle co nejrychleji. Ve Viganticích máme sportovně nadané děti a v silné konkurenci se dostaly na stupně vítězů. V kategorii přípravky mladší hoši se na 3. místě umístil Adam Vohlídka. V přípravce nejmladší hoši byl na krásném 2. místě Michal Smrček. Kategorie rodiče s dětmi I. dívky byly na stupních vítězů 2 úžasné závodnice: na 2. místě Natálie Janíková a na 3. místě Emílie Majerová, hned za ní na 4. místě doběhla Viktorie Mikulenková. V kategorii rodiče s dětmi I. hoši obsadil 2. místo Martin Děcký.V hlavním závodě žen na 5 km vybojovala 3. místo Pavla Vašková. Hlavní závod mužů na 10 km vyhrál Lukáš Kučera z USK Univerzita Brno. Ředitel závodu David Fojtášek obsadil krásné 14. místo, borci z Vigantic obsadili 17. místo – Filip Pikal. 19. místo- Martin Děcký a 22. místo – Dušan Pokorný.
Všem upřímně gratulujeme a přejeme mnoho dalších běžeckých úspěchů.

Datum vložení: 18. 6. 2015 13:58
Datum poslední aktualizace: 30. 3. 2021 9:38