Navigace

Obsah

Střelecká soutěž O pohár starosty obce Vigantice

V sobotu 22.8.2015 Myslivecké sdružení Rysová Vigantice uspořádalo na myslivecké chatě již tradiční střelby pro veřejnost a turnaj v nohejbalu O pohár starosty Vigantic. Počasí přálo, připraveno bylo občerstvení a zvěřinový guláš.

Střelby byly rozděleny do dvou kategorií pro děti – mladší do 8 let a starší. Střílelo se vleže ze vzduchovky pod dohledem zkušených myslivců i rodičů.

Pro dospělé byly připraveny rovněž dvě kategorie ženy a muži. Střílelo se vleže z malorážky na 50m.

Složení družstev nohejbalu se losovalo a tak si všichni museli zvykat na své nové spoluhráče. Nešlo o jednoznačné vítězství sehraného družstva, které to hraje na téměř profesionální úrovni, ale aby si zahráli a pobavili všichni.

Zaujetí a touha zvítězit a získat pohár, medaili či sladkou odměnu se neprojevila jen u dětí. Střelbu z malorážky zahájil pan starosta a to dost dobrým nástřelem 35 bodů. To byla samozřejmě motivace a výzva pro ostatní – překonat starostu!  Dlouho se to dařilo, ale nakonec padaly i čtyřicítky. Nejprve shodně nastříleli 42 bodů Vítězslav Baroš a Vilém Baroš. Velkou snahu na jejich překonání vyvinul zejména pan Mroček, ale nastřílel nejvíce 2x 40 bodů a to stačilo na průběžné třetí místo. Jen však do chvíle, kdy se v Milanu Barošovi starším probudil soutěživý duch. První jeho meta byl pan starosta. Začínal se 34 body, pak 35 a 37. Porážka starosty byla ale málo a ve čtvrté sérii se mu podařilo nastřílel vítězných 45 bodů.

To ženy začaly zostra hned na začátku. Pavlína Vašková na první položce nastřílela 39 a na druhé hned 46 bodů. Soupeřkou se jí stala Kateřina Houšková, která na první položce nastřílela 40 a na druhé 44 bodů. Na třetím místě se umístila Veronika Pokorná s 38 body. Tak to tentokrát ženy nandaly mužům. Ti se samozřejmě vymlouvali na to, že ženy mají při střelbě vleže větší stabilitu vzhledem k více opěrným bodům. Pavlína Vašková se úspěšně zapojila i do soutěže v nohejbalu a byla oporou svému družstvu.

Nejvíce do soutěže byly samozřejmě zapálené děti. Pro některé byla vzduchovka o kus větší, než ony samotné, ale statečně v soutěži bojovaly. Největší radost měli ti, kteří se umístili na prvních místech a dostali poháry. Ale mít medaili na krku ze střelecké soutěže si přály všechny děti. My jsme jim ten sen splnili a ještě osladili náručí dobrot. Rozzářené oči, radost a úsměv na tváři zase udělaly radost rodičům a taky nám, kteří jsme tuto soutěž připravovali. V kategorii mladších dětí se na prvním místě umístil Simon Baroš, na druhém místě Tereza Francková a na třetím místě Petr Juříček. V kategorii starších dětí obsadil první místo David Mikunda, na druhém místě Tomáš Baroš a na třetím místě Ondra Maliňák. Blahopřejeme a jsme rádi, že se i u tak malých dětí formuje kladný vztah a zájem o myslivost a přírodu. Taky nás těší, že jsou doma k tomu vedeny.

Do turnaje v nohejbalu se nakonec přihlásily 4 družstva. Po velkých a vyrovnaných bojích se na prvním místě umístilo družstvo ve složení Baroš Vilém, Barabáš Kamil, Racszko Jiří. Na druhém místě Kedroň Radek, Kedroň David a Pikal Pavel. Na třetím místě Pavlína Vašková, Pikal Filip a Zeman Ladislav. Čtvrtí skončili Vašek Ondra, Jurajda Martin a Adrian.  Vítězům myslivecké sdružení věnovalo zajímavou cenu - ještě neuloveného srnce. Ostatním byla odměna láhev žaludečních léků od firmy Boškov. Po skončení oficiální soutěže nastoupily samy od sebe družstva dětí. Na technice práce s míčem bylo vidět, že Vigantice už od malých dětí žijí fotbalem a snad se rodí i další talenty podobné Milanu Barošovi.

Pan starosta střeleckou soutěž zahájil, ale musel se zúčastnit ještě jedné akce. I když bylo vidět, že pořádně šlápl do pedálů, vyhlášení vítězů nestihl. Poháry a odměny vítězům a gratulace zúčastněným uděloval předseda mysliveckého sdružení Jiří Jurajda spolu s Vilémem Barošem a Matrinem Jurajdou. Celá akce proběhla ve velmi dobré pohodě, všichni se pobavili i udělali něco pro své zdraví. Když už ne sportem, tak alespoň pobytem na čerstvém vzduchu a v dobré náladě mezi přáteli. Jediná chybička se nakonec vloudila. Pochyběl guláš. Příště to určitě napravíme!