#
#
#
#

Navigace

Obsah

Zprávy

první předchozí
ze 21
poslední

Zubní ordinace MUDr. V. Jurčová - Vigantice

Oznámení pacientům stomatologické ordinace Vigantice.
Od úterý 14.4.2020 bude obnoven běžný provoz zubní ordinace. celý text

ostatní | 8. 4. 2020 | Autor: Správce Webu

Vláda ČR částečně uvolňuje některá protiepidemická opatření.

Vláda ČR na jednání v pondělí 6. dubna přistoupila k částečnému uvolnění přísných protiepidemických opatření.
Od úterý umožní lidem individuálně sportovat bez roušek, ve čtvrtek budou moci otevřít některé dosud povinně zavřené obchody a od úterý 14. dubna bude možné vycestovat z České republiky v nezbytných případech.
Od půlnoci z pondělí 6.4. na úterý 7.4. budou moci občané České republiky opět začít využívat některá venkovní sportoviště, parky a další veřejná prostranství k individuálnímu sportování. Pokud dodrží minimální odstup dvou metrů od ostatních osob, nebudou muset mít při sportování, a to včetně jízdy na kole či běhu, roušku. Společně sportovat mohou nanejvýš dvě osoby s výjimkou členů domácnosti a nesmí přitom využívat vnitřní šatny, sprchy a další uzavřené společné prostory. V praxi to znamená, že si lidé mohou venku nově věnovat třeba tenisu, nohejbalu, golfu, jízdě na koni, bruslení či vodním sportům při omezení počtu dvou osob na hřišti či v posádce.
Od úterý 7.4. mohou začít fungovat sběrny surovin, sběrné dvory a kompostárny, od čtvrtka 9. dubna si pak lidé budou moci jít nakoupit kromě již povolených prodejen a provozoven také do hobbymarketů, železářství, stavebnin a prodejen jízdních kol a cykloservisů. Všichni prodejci, nově i dříve povolení, však budou muset od čtvrtka dodržovat přísnější hygienická opatření – budou muset zajistit ve svých provozovnách dodržování minimálně dvoumetrových odstupů mezi zákazníky, u nejvíce exponovaného zboží umístit dezinfekční přípravky a obsluhovat v rukavicích.
Ministerstvo zdravotnictví zároveň prodloužilo opatření o zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb a o omezeném pohybu osob do konce trvání nouzového stavu.
Od úterý 14. dubna se také mírně uvolní dosavadní zákaz vycestovat z České republiky. Kromě pendlerů a dalších osob, které mají výjimku ze zákazu už dnes, budou moci ze země vycestovat i lidé, kteří prokáží, že cesta do zahraničí je nezbytná, ať už z pracovních či soukromých důvodů. V zahraničí se mají maximálně zdržet osobních kontaktů a při návratu budou muset projít kontrolou zdravotního stavu a projít karanténou.

celý text

ostatní | 8. 4. 2020 | Autor: Hana Foltasová

Provoz OÚ Vigantice

Provoz Obecního úřadu je stále omezen na telefonický a emailový kontakt : Zdenek Porubský – 725 121 180, Hana Matušová – 725 602 080. celý text

ostatní | 7. 4. 2020 | Autor: Správce Webu

Ochranné roušky pro občany Vigantic

Na obci jsou k dispozici ochranné roušky, tyto Vám budou doručeny na vyžádání. Žádejte smskou na tel. : 725 121 180.


celý text

ostatní | 7. 4. 2020 | Autor: Správce Webu

Sběrný dvůr Vigantice

Sběrný dvůr Vigantice bude otevřen ve čtvrtek dne 9. 4. 2020 a v úterý po velikonocích, dne 14. 4. 2020, v době od 09.00 hodin do 17.00 hodin. celý text

ostatní | 7. 4. 2020 | Autor: Správce Webu

Velikonoční prodej ryb na Dolní Bečvě

Prodej od čt. 9.4. – so. 11.4.2020
Zveme Vás již tradičně na prodej ryb k rybníku u Jardy Krby na Dolní Bečvě č.p. 660.
V nabídce je kapr - 105Kč/kg, pstruh - 150Kč/kg a nově i pstruh uzený - 80Kč/kg.
Úpravu ryb je nutné předem telefonicky domluvit na tel.č. 605 463 134.
Těšíme se na Vás na Dolní Bečvě.

celý text

ostatní | 6. 4. 2020 | Autor: Správce Webu

Očkování psů a koček - ZRUŠENO

Z důvodů mimořádných opatření proti šíření Koronaviru se plánované očkování psů a koček v obci Vigantice odkládá. Náhradní termín bude včas oznámen po domluvě s MVDr. Radimem Korbášem. celý text

ostatní | 6. 4. 2020 | Autor: Správce Webu

Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR

Omezení pohybu i maloobchodního prodeje a služeb je prodlouženo do 11. dubna 2020.Omezení pohybu a maloobchodního prodeje a některých služeb kvůli pandemii koronaviru bude v České republice platit nejméně do 11. dubna 6 hodin ráno. Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví vzala v pondělí 30. března 2020 na vědomí vláda Andreje Babiše. Rozhodla také o zřízení Centrálního řídicího štábu COVID-19, který bude řídit projekt tzv. chytré karantény. Roušky nově nebudou muset nosit děti do dvou let věku a řidiči, pokud jsou v automobilu sami. celý text

ostatní | 1. 4. 2020 | Autor: Hana Foltasová

ROLO - loutkové divadélko

V době karantény KOVID 19, se loutkové divadélko ROLO, rozhodlo připravit a zavítat mezi děti přímo domů. Spouští virtuální představení pohádek pro nejmenší. Přinášíme Vám jejich ukázku.Děkujeme za snahu všem, kteří se v této době snaží zpříjemnit dětem dlouhou chvíli.celý text

ostatní | 30. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

ČEZ DISTRIBUCE - přerušení dodávky elektřiny v obci Vigantice 8.4.2020

Ve středu 8.4.2020 od 8:00 do 16:00 hodin, plánovaná odstávka č. 110060699064, Vigantice. Jedná se o čísla popisná 78, 79, 289.Přerušení dodávky je plánováno pouze v nezbytně nutném rozsahu. celý text

ostatní | 30. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Aktuální informace ve veřejné dopravě od 30.3.2020

UPOZORNĚNÍ PRO CESTUJÍCÍ:
AUTOBUSY V KRAJI BUDOU OD 30. BŘEZNA JEZDIT OPĚT PODLE JÍZDNÍCH ŘÁDŮ PLATNÝCH O LETNÍCH PRÁZDNINÁCH
V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice z důvodu zamezení šíření koronaviru bude ve veřejné dopravě s platností od pondělí 30. 3. 2020 do odvolání na všech autobusových regionálních linkách zajišťovaných Zlínským krajem znovu zaveden provoz podle jízdních řádů, které platí o letních prázdninách.
celý text

ostatní | 30. 3. 2020 | Autor: Hana Foltasová

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví - výjimky z uzavření obchodů

Na základě mimořádného opatření se prodlužuje zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb

Ministerstvo zdravotnictví na základě jednání vlády ze dne 26. 3. 2020 vydalo mimořádné opatření, kterým se prodlužuje zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách, s výjimkou vybraných prodejen. Nově se do výjimek zařadilo zámečnictví, servis výrobků a strojů pro domácnost, myčky automobilů a také činnosti týkající se pohřbívání. Zákaz prodeje se také nevztahuje na poskytování ubytovacích služeb, a to osobám za účelem výkonu povolání a cizincům s pracovním povolením či do doby opuštění území České republiky.
celý text

ostatní | 28. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Vláda rozhodla o prodloužení omezení pohybu do 1.4.2020

Vláda rozhodla o prodloužení omezení pohybu na veřejnosti až do 1. dubna, schválila také další kroky na podporu zaměstnavatelů
Omezení volného pohybu a pobytu na veřejnosti bude platit nejméně do 1. dubna 2020 do 6 hodin ráno. O prodloužení mimořádného opatření proti šíření koronaviru rozhodla v pondělí 23. března 2020 vláda. Ministři během videokonference schválili také další protikrizová opatření na podporu zaměstnavatelů, zemědělců i OSVČ. Poslanecké sněmovně vláda předloží ke schválení nový schodek státního rozpočtu na letošní rok ve výši 200 miliard korun.
celý text

ostatní | 24. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Aktuální informace ve veřejné dopravě

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice a z důvodu razantního snížení počtu cestujících ve veřejné dopravě, bude ve Zlínském kraji s platností od úterý 24. 3. 2020 do odvolání provoz všech autobusových regionálních linek zajišťovaných krajem veden podle jízdních řádů, které platí o vánočních prázdninách. Dále dochází k omezení dálkové dopravy. Vybrané dálkové spoje jedoucí do Brna budou zkráceny do Vyškova a ostatní spoje do Brna budou zrušeny. Dále budou zrušeny dálkové spoje do Ostravy. Rovněž dochází k omezení spojů jedoucích o víkendech.
Změny ve vyhledávačích spojení, např. IDOS, se projeví nejpozději 24. 3. 2020.
Od 24. 3. 2020 začnou platit omezení také v regionální železniční dopravě. Jejich celkový přehled najdete v přílohách této zprávy.

celý text

ostatní | 23. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Obchod s pekárnou Frydrych - Vigantice

Oznamuje zákazníkům dočasnou změnu provozní doby
PO – PÁ 5:00 - 13:00 hodin
SO, NE beze změn

celý text

ostatní | 23. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Nový program ČT 3

Vážení zákazníci,
nový program ČT 3 HD naleznete v DVB-C v ZÁKLADNÍ nabídce na pozici číslo 10, kde byl vysílán program ÓČKO STAR. Tento program bude přesunut na jinou pozici - zveřejníme později.
PROSÍM NEPŘELAĎUJTE SI SVÉ PŘIJÍMAČE, NENÍ TO POTŘEBA.
celý text

ostatní | 23. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Zubní ordinace MUDr. Jurčová - Vigantice

Z důvodu mimořádných opatření aktuální situace epidemie KORONAVIREM COVID 19, oznamuje stomatologická ordinace MUDr. Jurčová ve Viganticích.
DO ODVOLÁNÍ RUŠÍME VŠECHNY OBJEDNANÉ PACIENTY.Bolestivé případy ošetřujeme jen po telefonické domluvě v pracovní dny od 7:00 do 9:00 hodin
Tel.: 571 657 986 Děkujeme za pochopení MUDr. V. Jurčová
celý text

ostatní | 23. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Propadlé osobní doklady mohou lidé dál používat

Lidé s propadlými řidičskými průkazy mohou dál řídit a propadlé občanské průkazy nebo cestovní pasy používat k prokázání totožnosti.

Ministerstvo vnitra ČR informovalo na svých webových stránkách o výjimce, která platí pro doklady totožnosti propadlé po 1. březnu a řidičské průkazy, kterým skončila platnost v době nouzového stavu, který byl pro celou ČR vyhlášen dne 12. března od 14 hodin.
Lidé s propadlými řidičskými průkazy mohou dál řídit a propadlé občanské průkazy nebo cestovní pasy používat k prokázání totožnosti. Není tedy nutné, aby lidé přicházeli na úřad s žádostmi o vyřízení nových dokladů. Podle stanoviska ministerstva nehrozí lidem s propadlými doklady žádné sankce.
Lidé nemusejí žádat o nový občanský průkaz v zákonné lhůtě do 15 pracovních dnů ani kvůli změně bydliště, svatbě, rozvodu nebo ovdovění. Žádat nemusejí ani lidé, kteří dovršili 15. rok věku a občanský průkaz zatím nemají.
Neplatný řidičský průkaz si lidé mohou zatím ponechat a prokazovat se jím. Za běžných okolností by ho přitom museli odevzdat na městském úřadu.
celý text

ostatní | 23. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Pozastavení lékařské pohotovostní služby v Rožnově pod Radhoštěm

Informace o pozastavení lékařské pohotovostní služby v Rožnově pod Radhoštěm.
Z důvodu zabezpečení přijatých opatření k ochraně obyvatelstva, prevence rozšíření onemocnění COVID-19 ve Zlínském kraji, rozhodl hejtman Zlínského kraje, že dnem 21. března 2020 se dočasně pozastavuje poskytování lékařské pohotovostní služby pro dospělé v Rožnově pod Radhoštěm.

Poskytování nejbližší lékařské pohotovostní služby:
Nemocnice Valašské Meziříčí a.s.
U Nemocnice 980, Valašské Meziříčí
tel. : lékařská pohotovostní služba 571 758 240, 202
Vsetínská nemocnice a.s.
Nemocniční 955, Vsetín
tel.: +420 571 818 583, 571 413 012

Nejbližší pohotovost - Valašské Meziříčí.
Záchranka je pro externí urgentní příjem a nenahrazuje pohotovost.
celý text

ostatní | 23. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Povinnost nosit roušky - nařízení Zlínského kraje

Od čtvrtku 19. 3. 2020 platí ve Zlínském kraji zákaz pobytu na veřejnosti bez ochrany dýchacích cest. Obyvatelé se musí chránit respirátory, roušky, šátky, šály a jinými podobnými tkaninami.
Zákaz platí na všech veřejně přístupných místech, kde může dojít ke kontaktu osob na vzdálenost menší než 2 metry. Např. chodníky, cyklostezky, nástupiště hromadné dopravy, čekárny, prodejny, lékárny, pošty, jednací místnosti.
Prosíme o respektování tohoto zákazu a informování starších obyvatel, kteří nemají přístup k internetu.
celý text

ostatní | 18. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Sběrný dvůr Vigantice

Oznámení občanům.
Sběrný dvůr v obci Vigantice bude vzhledem k aktuální situaci pro veřejnost dočasně uzavřen od soboty 21.3.2020. O otevření Vás budeme informovat. celý text

ostatní | 18. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Oznámení společnosti VaK Vsetín

Úřední hodiny zrušeny do odvolání na všech pracovištích společnosti Vodovody a Kanalizace Vsetín. celý text

ostatní | 18. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Pravidelný svoz tříděného odpadu Vigantice

Svoz tříděného odpadu v obci se uskuteční ve čtvrtek 19.3.2020. celý text

ostatní | 18. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Aktuální informace ve veřejné dopravě

Upozornění pro cestující.
V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezením pohybu osob v České republice z důvodu zamezení šíření koronaviru bude s platností od středy 18. 3. 2020 do odvolání provoz na všech autobusových regionálních linkách v závazku veřejné služby Zlínského kraje veden podle jízdních řádů, které platí o letních prázdninách. Dále může dojít k zastavení nebo omezení spojů jedoucí do Brna a Ostravy. Rovněž z důvodu vyhlášení nouzového stavu v České republice s platností od neděle 15.3.2020 dochází k omezení spojů na bohoslužby jezdící v neděli.
Změny ve vyhledávačích spojení, např. IDOS, se projeví nejpozději ve středu 18. 3. 2020.

celý text

ostatní | 18. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Obec Vigantice - výzva občanům

Dobrý den.
Dovolte mi, abych Vám zaslal další usnesení vlády ČR, o přijetí krizového opatření.
Z toho usnesení bych „vypíchl“ následující usnesení :
Vláda : Doporučuje osobám starším 70ti let nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče.

Prosím seniory, kteří se nemohou spolehnout na pomoc rodinných příslušníků, aby mně informovali na tel. č. 725121180. Bude Vám zajištěn dovoz základních potravin. Taktéž můžete při rozvozu obědů požádat zaměstnance obce, kteří Vám oběd dovezou. Rozvoz obědů je po uzavření jídelny v ZŠ a MŠ Vigantice zajištěn ve spolupráci s Denisou Vohlídkovou, restaurace TATRA. Děkuji.
Dále Vás všechny prosím, aby jste v případě, že musíte na veřejnost, vycházeli ze zakrytými ústy a nosem. Můžete použít roušky, šály, šátky, tzv. nákrčníky a další ochranné pomůcky. Prosím, do obchodů v naší obci vcházejte pouze s ochrannými pomůckami. Ochranné roušky jsem již objednal u jednoho dodavatele minulý týden, ale bohužel se moc nedaří. Nechal jsem již nějaké roušky našít, ale kdy budou a kolik jich bude Vám bohužel nedokážu v současné době říci. Taktéž jsem požádal o dodání ochranných pomůcek HZS Zlínského kraje a ORP Rožnov pod Radhoštěm
V případě, že jste někdo schopen roušky našít, či zajistit dodavatele, volejte – 725121180. Děkuji.
PROSÍM – dodržujte a respektujte všechna nařízení, dodržujte hygienické návyky, buďte zodpovědní a ohleduplní nejen sami k sobě, ale především k ostatním spoluobčanům !!!
Zdenek Porubský-starosta obce Vigantice
celý text

ostatní | 17. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Nová informační linka v souvislosti s koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zprovoznilo nové webové stránky, na kterých najdete spoustu užitečných informací. Jsou zde např. informace pro zdravotníky, důležité kontakty apod.
celý text

ostatní | 16. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Finanční úřad pro Zlínský kraj informuje

Aktuální opatření FÚ Zlín. celý text

ostatní | 16. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Obec Vigantice - oznámení ÚŘEDNÍ HODINY

Na základě mimořádného opatření vlády ze dne 15.3.2020 budou zrušeny od 16.3. do 31.3. úřední hodiny na OÚ Vigantice. Provoz omezen pouze na telefonický kontakt. Starosta obce 725 121 180, místostarosta obce 734 278 891, účetní obce 725 602 080. celý text

ostatní | 16. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Ordinace MUDr. Václava Holiše - Hutisko-Solanec

Ambulance praktického lékaře MUDr. Václav Holiše je v provozu v omezeném režimu pouze pro akutní a neodkladné stavy, ostatní záležitosti nechejte prosím po ukončení epidemie, chráníte sebe i své okolí. K ošetření se nejlépe dostavte vybavení rouškou. Léky a pracovní neschopnosti lze řešit mailem nebo telefonicky.
S pozdravem MUDr.V.Holiš

celý text

ostatní | 16. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Mimořádné opatření vlády - 15.3.2020

Mimořádné opatření vlády - 15.3.2020
Na mimořádném jednání vlády v neděli 15. března 2020 vláda Andreje Babiše rozhodla v rámci preventivních kroků proti šíření koronaviru SARS CoV-2 o dalších mimořádných opatřeních. Od půlnoci 16. března až do 24. března 6.00 ráno vyhlásila omezení volného pohybu osob až na vymezené nezbytné výjimky. Prodloužila rovněž opětovné zavedení ostrahy hranic.

Od 16. března 0.00 hodin proto platí v celé České republice omezení volného pohybu osob. Opustit bydliště bude možné jen v přesně specifikovaných případech, například z důvodu cesty do zaměstnání či podnikání, nezbytných cest za rodinou a blízkými či cest na nákupy potravin a základních potřeb, léčiv či potřeb pro zvířata, cest k lékaři nebo za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí nebo na poštu. Povoleny jsou samozřejmě i služební pochůzky policistů či strážníků, lékařů či sociálních pracovníků, ale také třeba individuální vycházky do parků či do přírody.

Vláda současně nařídila osobám omezit pohyb na veřejně dostupných místech na nezbytně nutnou dobu a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru. Zaměstnavatele vláda vyzvala, aby v maximální možné míře u svých zaměstnanců využili práci z domova, aby maximálně vyhověli případným žádostem o dovolenou či placené volno a aby omezili výkon prací, které nejsou významné pro zachování činnosti zaměstnavatele.

Lidé by při kontaktu s jinými osobami měli dbát na dodržování bezpečného odstupu nejméně dva metry. Vláda také doporučuje co nejvíce používat bezhotovostní platební styk a ve zvýšené míře dbát na hygienická opatření.

Vláda schválila také možnost nasazení vojáků Armády ČR a příslušníků Celní správy při řešení krizové situace a prodloužila mimořádné opatření o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic České republiky, a to až do 4. dubna 2020 do 23.59 hodin. Ochrana hranic se týká pozemní hranice s Německem a Rakouskem a vzdušné hranice, hranice s Polskem a Slovenskem si chrání obě tyto země z vlastní iniciativy.

Upřesnila také mimořádné opatření k zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách, které se nově netýká autoservisů do 30 osob, odtahových služeb, prodejců náhradních dílů, zásilkových služeb, prodejen zahrádkářských a zemědělských potřeb, prodejen jízdenek, lázeňských zařízení poskytujících služby alespoň částečně hrazené z veřejného zdravotního pojištění, pohřebních služeb, květinářství, prodejen a výdejen zdravotnických prostředků a provozoven souvisejících se stavebnictvím. Zákaz se také nevztahuje na činnosti, které nejsou živností podle živnostenského zákona.

Naopak od 16. března 2020 od 6.00 hodin se zakazuje prodej ubytovacích služeb s výjimkou ubytoven, lázeňských zařízení a školských ubytovacích zařízení, zakazuje se provoz autoškol, provoz alternativních taxislužeb kromě rozvozu potravin, provoz samoobslužných prádelen a čistíren, maloobchodní prodej stavebnin a hobbymarketů. Ke stejnému času je vztažen i zákaz provozování vnitřních a venkovních sportovišť. Vláda pak rozhodla, že až do odvolání se ruší platnost tzv. modrých parkovacích zón ve městech a obcích. Zakázán byl i přímý prodej jízdenek průvodčími ve vlakových spojích.

Vláda rovněž s platností od 16. března 2020 zakázala všem lékařům, zubním lékařům, farmaceutům a zdravotnickému personálu čerpání dovolené po dobu nouzového stavu. Naopak nařídila všem orgánům veřejné moci a správním orgánům, aby až do 24. března do 6.00 hodin přešly na omezený provoz spočívající ve vykonávání jen nezbytně nutné agendy, omezení osobních kontaktů s veřejností či klienty i mezi zaměstnanci jako takovými a snížily počet zaměstnanců na pracovišti na nezbytně nutné minimum. „To znamená, že by měly do týdne mít jenom omezený rozsah úředních hodin, a to na pondělí a středu v maximálním rozsahu tři hodiny,“ upřesnil předseda vlády.

Vláda schválila také opatření v daňové oblasti, kterými Ministerstvo financí vyšlo vstříc podnikatelům a dalším daňovým subjektům postiženým epidemií koronaviru. Podrobnosti o všech mimořádných opatřeních viz. přiložené dokumenty.
celý text

ostatní | 16. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
první předchozí
ze 21
poslední